Par mani

 

 

Sveicināti!

Paldies, ka izrādījāt interesi.

Būsim pazīstami - mani sauc Žanete Eihmane.  

Neatņemama manas dzīves sastāvdaļa bija ir un būs - suņi. Mana profesija (šobrīd gan hobijs) ir saistīta ar suņiem, manās mājās vienmēr ir bijuši suņi. Un visgarakās sarunas nereti ir par suņiem, jeb kinoloģiju. 

"Suņu pasaulē" aiz rociņas mani - 13 gadus jaunu meiteni ieveda Asja Vasetska, kura tolaik bija rīzenšnauceru kluba vadītāja.

Asja Vasetska 

 

1983. gadā tiklīdz iestājos Republikas DOSAAF Dienesta suņu klubā, tūdaļ arī man bija iespēja pierādīt savu degsmi un talantu, jo kaimiņiem piederošajam austrumeiropas aitu sunim bija nepieciešams diploms par vispāreja dresūras kursa beigšanu - VDK (jeb kā tolaik tos sauca OKD Общеи  курс дрессировки). pusgada laikā "laužot celmus" un asarām plūstot līdz eksāmenam nonācām ar 1.pakāpes diplomu.  Tālāk turpināju darboties kā individuālais suņu trenneris, kas man deva kolosālu skolu turpmākajai darbībai, kad 1987.gadā sāku nodarboties ar suņu ciprpšanu un apguvu suņu friziera (groomer) profesiju. 

 

1983. gadā  iesaistījos tolaik vienīgajā sporta veidā kopā ar suni - "Militarizētā Daudzcīņa ar Dienesta suņiem", kurā sasniedzu 1. sporta klasi. Laikā, kad vecāki pretojās maniem lūgumiem iegadāties suni, darbojos ar citiem īpašniekiem piederošiem rīzenšnaucera šķirnes suņiem. Un likumsakarīgi, kad 1985. gadā no vecākiem tika saņemta "zaļā gaisma" kucēna iegādei, mūsu mājās ienāca rīzenšnaucerītis Ingrojs.

 

Viņš kļuva par lielisku sporta suni, daudzu OKD (visparējā dresūras kursa) un ZKS (aizsardzības kursa) sacensību čempionu. Viņš bija ideāls darba un sporta suns.

Dažus gadus vēlāk kā pretstats - mīļš, melns, pūkains mazais pūdelis ievelās mūsu sirdīs. Lavr Cebero (Zigi Lavr X Uarta) bija īsts izstāžu skaistulis un daudzu valstu izstāžu uzvarētajs. Jāpiemin 1. Starptautiskā specializētā Pūdeļu šķirnes izstāde Maskavā 1989.gadā, kad Bero kluva par par labāko izstādes pūdeli - Best in Show uzvarētāju. Abi mani pirmie suņi prasīja regulāru cirpšanu gan izstādēm, gan higiēnai, tādēļ likumsakarīga bija mana izvēle par suņu friziera (groomer) profesijas apgūšanu. 

 

Turpmāk "Jautrajos 90 tajos​​" devu priekšroku sekojošām suņu šķirnēm: bulterjers, amerikāņu stafordšīras terjers un angļu buldogs. Škirnes, bez šaubām, ļoti jaukas, bet tomēr mani nepameta sajūta, ka “nav manējās”.

 

2004. gadā pieņēmām lēmumu par melnā krievu terjera kucēna iegādi. Otru tik brīnišķīgu šķirni, kura atbilstu visām manām prasībām, sastapusi lidz šim nebiju. Un tā - esam kopā jau daudzus gadus. Šobrīd profesionāli gatavoju melnos terjerus izstadēm. Sagatavošanā ietilpst: konsultācijas par barošanu, ikdienas treniņiem, hendlinga nodarbības, suņa mazgāšana, cirpšana un veidošana pirms izstādēm). Galerijā ir apkopoti MKT (melnie krievu terjeri) ar manis veidotu griezumu izstāžu stājā.  To var apskatīt sadaļā "Mani klienti".

 

 

Melnais krievu terjers: Shera Antalgele

 

 

 

 

 

Latvian